Огляд меблевої фурнітури

На сьогоднішній день на меблевому ринку представлена величезна кількість найрізноманітнішої фурнітури, від правильного вибору якої залежить не тільки якість кухонних меблів, але й зручність використання їх у процесі експлуатації.

Основними видами фурнітури є петлі, висувні механізми (направляючі, метабокси і тандембокси), підйомні механізми (газові ліфти та інші підйомні системи), а також ручки, опори, рейлінгові системи, сушарки, карго, стикувальні планки для стільниці, регульовані підвіси кухонних шаф та багато іншого. Почнемо огляд фурнітури із ручок.

Всі існуючі види ручок можна класифікувати на 3 типи: ручки-рейлінги, ручки-скоби, ручки-кнопки, а також врізні моделі. Вони відрізняються один від одного як матеріалом виготовлення (дерево, метал, пластик тощо), так і розміром, кольором, стилем та формою виконання; їх підбирають відповідно до обраного дизайну приміщення та кухонного гарнітуру.

Іншим важливим елементом будь-яких корпусних меблів є петлі, які служать для м'якого та плавного відкривання та закривання меблевих фасадів. Найчастіше застосування мають такі їх різновиди: накладні (фасад накладається на модуль кухонного гарнітура по торцях), напівнакладні (фронтон перекриває 1/2 торцевої частини стінки, що є спільною для двох суміжних фасадів), внутрішні (вони розташовуються всередині короба і використовуються для навішування вкладних фасадів), штольні або, як їх ще називають, глухі петлі (застосовуються в кутових коробах, що мають вигляд багатокутника), а також петлі на 45 градусів (які встановлюються на глухі стінки модулів).

Не менш значущий вид фурнітури - якісні висувні системи, що застосовуються у висувних ящиках. До них відносяться направляючі, що мають кілька різновидів. По-перше, це роликові направляючі, серед основних переваг яких можна виділити простоту їхньої установки, вільний і легкий хід, а також низьку вартість. Однак, вони значно програють у надійності кульковим направляючим (інакше званими телескопічними направляючими повного висування), які мають більшу вартість, але відрізняються, крім зручності в експлуатації та функціональності, ще й дуже великою надійністю, довговічністю; до того ж вони здатні нести велике вагове навантаження (до 30 кг).

В даний час роликові направляючі можна зустріти тільки в кухнях економ-класу, а вже в пристойних гарнітурах використовуються виключно кулькові механізми. Метабокси (металобокси) виготовлені на основі роликових направлячих, але мають перед останніми ряд незаперечних переваг. Вони є двома направляючими, які одночасно є міцними бічними стінками самого висувного ящика – це забезпечує особливу надійність, довговічність та підвищену міцність даної конструкції.

Метабокси часто доповнюються гідравлічним доводчиком для зручності закриття ящиків.

Тандембокси є найбільш якісним із усіх видів направляючих. Вони встановлюються на кулькових механізмах, які за якісними показниками значно перевершують роликові. Їх безперечною перевагою можна назвати відсутність шуму, легкість ходу, можливість повного висування та зручність доступу до всього вмісту ящику, а також тривалий термін служби. Тандембокси мають велику кількість модифікацій, розрахованих на різну вагу ящиків.

Серед підйомних механізмів можна виділити газові ліфти, створені на кшталт поршневого механізму; зазвичай їх встановлюють на фронтони з горизонтальним відчиненням дверцят шафи. Вони розраховуються на певні механічні навантаження, які у прямій залежності від маси встановлюваного фронтону. За стандартної ситуації, коли на один фасад встановлюють два підйомні механізми, навантаження газового ліфта вибирається 60 або 80 Ньютон.

В даний час є великий вибір різних опор, які в залежності від функціональності, діляться на нерегульовані та регульовані; останні дозволяють нівелювати невеликі нерівності підлоги та встановити будь-які меблі. До цього виду фурнітури відносяться підп'ятники (цокольні опори), металеві (повноцінні меблеві опори) та пластмасові ніжки (просто опори). Крім цього можна згадати і карго. Це спеціальні висувні системи-кошики, які служать для зберігання різного роду пляшок (звідси і друга назва: пляшечниця).

Важливим елементом будь-якої кухні є сушарки, які вбудовуються у верхні модулі кухні. Існує велика кількість їх модифікацій, що відрізняються як за технологією кріплення на стінки модулів, так і за конструктивними характеристиками.

Серед інших дрібних елементів меблевої фурнітури можна згадати стикувальні планки для з'єднання стільниці, рейлінгові системи для навішування кухонного начиння, пластикові плінтуси для закриття простору між стільницею та стіною, регульовані навіси, що служать для встановлення верхніх ящиків на стіну тощо. Кухонна фурнітура - це один з важливих елементів працездатності кухні, тому не варто заощаджувати, а вибирати тільки якісні матеріали. 

Зворотний дзвінок

Заповніть форму та наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом

заповніть це поле

Дякуємо за заявку

Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Виникла помилка.

Будь ласка, спробуйте повторити трохи пізніше.

Замовити

заповніть це поле

Дякуємо за заявку

Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Виникла помилка.

Будь ласка, спробуйте повторити трохи пізніше.